Aktualny czas: 08-30-2014, 09:09 Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luźne stawy skokowe
Autor Wiadomość
MamaBa Offline
& Fly :-)

Luźne stawy skokowe
Ostatnio czytając jakiś artykuł o urazach kończyn u psów nawinęło mi się takie sformułowanie: "Luźne stawy skokowe". Szukałam informacji na ten temat, ale w internecie jest ich na prawdę niewiele.

Czy ktoś bardziej obeznany mógłby mi to wytłumaczyć? Jak się objawia, czy to choroba dziedziczna, jak się ją leczy, przyczyny, objawy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi! Smile

Pozdrawiam, Kaśka & Fly!
03-10-2012 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Muszelka Offline
czeko-fanatyczka

Liczba postów: 2.755
RE: Luźne stawy skokowe
Na forum jest Kara, której suczka właśnie to ma. Napiszę do niej żeby tu napisała Smile

Natalia i Ori
[Obrazek: 10nhkjm.jpg]
03-10-2012 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kara Offline
Forumowicz

Moja suczka miała za szczeniaka lekkie luzy w jednym stawie skokowym, jest to dość częste u młodych psów szczególności owczarków niemieckich. Szczerze mówiąc nic z tym większego nie robiłam i samo przeszło, staw skokowy nie jest luźny a ni nic. Weterynarz mówił mi,że u szczeniąt jest to częste, oraz że u psów z stromymi kątowaniami bardzo często luzy występują.

[Obrazek: banner.gif]
http://showfarm.cba.pl/
03-10-2012 15:29
MamaBa Offline
& Fly :-)

Czyli to tak jakby szczenięca choroba? Rzadko występuje u psów dorosłych? Pomijając ONki, bo u nich to aparat ruchu strasznie obciążony...

A jak się ma to do ruchu psa? Pies porusza się wtedy jakoś inaczej? Jakoś mu te stawy "latają"?

Pozdrawiam, Kaśka & Fly!
03-10-2012 15:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kara Offline
Forumowicz

No dorosły pies też może mieć luzy, ale u szczeniaków w okresie wzrostu one również występują i często mijają całościowo- tak mi wet powiedział.
Ja byłam u weta z skokowymi kiedy pies mi się zawiesił do góry nogami na płocie i wtedy wet stwierdził,że ma lekki luz w stawie. Dawałam tylko arthoflex ( do dzis pies dostaje co jakiś czas kuracje) i już nie "strzyka" staw.
Ja jedynie zaobserwowalam właśnie strzykanie w stawie nic więcej, żadnych problemów ruchowych, zmiany poruszania się itp.
Wet mi mówił,że co 4owczarek niemiecki ma mega luzy ze względu właśnie ich obciążony aparat ruchu.

[Obrazek: banner.gif]
http://showfarm.cba.pl/
03-10-2012 15:52
Odpowiedz 

Skocz do:

/ STRONA GŁÓWNA 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości